آیا زمان آن رسیده که کسب و کار کوچک خود را آنلاین کنید؟

آیا زمان آن رسیده که کسب و کار کوچک خود را آنلاین کنید؟


به عنوان یک صاحب کسب و کار کوچک، تصمیم گیری در مورد زمان جهش به سمت مالکیت وب سایت می تواند چالش برانگیز باشد. به هر حال، شما ده‌ها کار دیگر را در فهرست «کارها» خود دارید – چرا باید وقت خود را برای ساختن یک وب‌سایت تلف کنید، اگر حتی مطمئن نیستید که مشتریانتان از آن بازدید خواهند کرد؟

خوب، پاسخ به این سوال بسیار ساده است. تحقیقات انجام‌شده توسط آژانس بازاریابی Hubspot نشان می‌دهد که 78 درصد از مصرف‌کنندگان قبل از خرید، تحقیقات محصول را به صورت آنلاین انجام می‌دهند، به این معنی که اگر کسب‌وکار شما آنلاین نباشد، فرصت بزرگی را برای ارتباط با مشتریان بالقوه از دست می‌دهید!

البته، این تنها دلیلی نیست که کسب و کار کوچک خود را آنلاین کنید. قبل از تصمیم گیری، همه موارد زیر را در نظر بگیرید:

ایجاد وب سایت آسان تر (و کم هزینه تر) از همیشه است

در گذشته، ساخت یک وب سایت جدید نیاز به دانش تخصصی و حتی بودجه قابل توجهی داشت. با توجه به این شرایط، برای کسب و کارهای کوچک منطقی بود که هزینه های راه اندازی وب سایت برای کسب کار خود را با مزایایی که چنین حرکتی به همراه خواهد داشت، بسنجند.

با این حال، تعداد فن‌آوری‌های مختلف وب‌سازی که از روزهای اولیه اینترنت به وجود آمده‌اند، این گفتگو را به طور مؤثری نفی کرده است. اکنون، صاحبان مشاغل کوچک به ده‌ها ابزار مختلف دسترسی دارند که می‌توانند یک وب‌سایت حرفه‌ای را در عرض چند ساعت راه‌اندازی کنند – از جمله همه چیز از وب‌سایت‌ساز میزبان وب هاست گرفته  تا وردپرس ، که به مدیران وب‌سایت اجازه می‌دهد همه چیز را از وبلاگ تا یک سایت کامل تشکیل دهند. سیستم های تجارت الکترونیکی پیشرفته تنها با چند کلیک ماوس راه اندازی می شوند.

به زبان ساده، این ایده که ایجاد وب سایت پیچیده یا گران است، امتحان خود را پس نداده است. اگر هنوز به این ایده‌ها پایبند هستید، چند لحظه وقت بگذارید و با ابزارها و برنامه‌های مختلفی آشنا شوید که می‌توانند به شما در ایجاد یک وب‌سایت تجاری سریع و مقرون به صرفه کمک کنند.

یک وب سایت به شما کمک می کند مکالمه را کنترل کنید!

البته، به‌عنوان صاحب کسب‌وکار، احتمالاً از قبل می‌دانید که فقط به این دلیل که انجام کاری ارزان و آسان است، به این معنی نیست که برای شرکت شما یک ضرورت است! اما اهمیت آنلاین کردن کسب و کار کوچک شما بسیار عمیق تر است…

بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک از ایجاد وب‌سایت منصرف می‌شوند، زیرا نمی‌دانند چگونه زمان و منابع مورد نیاز برای حفظ حضور در وب می‌تواند در فهرست‌های «کارها» که قبلاً بسته‌شده و بودجه‌های نقدی محدود شده‌شان قرار بگیرد. متاسفانه این کوته فکری است. حتی اگر روی ایجاد یک وب‌سایت کسب‌وکار کوچک سرمایه‌گذاری نکرده‌اید، در وب حضور دارید – اما این مشتریان شما هستند که مکالمه را کنترل می‌کنند.

امروزه تعاملات مصرف کننده به صورت حبابی رخ نمی دهد. اگر مشتری ناامید باشد، فقط به دوستان نزدیک خود نمی گوید – او از طریق وب سایت های بررسی، شبکه های رسانه های اجتماعی و سایر رسانه های مختلف وب به تمام دنیا می گوید. و اگر شرکت شما برای رد ادعاها یا اصلاح آن وجود ندارد، این بازخورد – چه مثبت یا منفی – تنها چیزی است که مشتریان آینده وقتی به دنبال کسب و کار شما با استفاده از موتورهای جستجو می گردند، پیدا خواهند کرد.

بدیهی است که داشتن یک وب سایت به سادگی مانع از دریافت نقدهای منفی یا بازخورد انتقادی آنلاین از کسب و کار شما نمی شود. اما با حضور در گفتگو، نشان می‌دهید که کسب‌وکار شما به مشتریان خود متعهد است و از دست دادن مشتریانی که ممکن است بر اساس حداقل حضور شما در وب به دست رقبای شما برسند، جلوگیری می‌کنید.

داشتن یک وب سایت باعث می شود کسب و کار شما توسط مشتریان بالقوه “کشف” شود

باور کنید – اگر شرکت شما نتواند حضور خود را در وب حفظ کند، از دست دادن مشتریان به رقبای شما یک نگرانی است. امروزه مصرف کنندگان این عادت را به خود تبدیل کرده اند که قبل از انجام تجارت، در مورد شرکت ها به صورت آنلاین تحقیق کنند. اگر به دلیل نداشتن وب‌سایت فعال (یا اگر صفحات شما ظاهری قدیمی را نشان می‌دهند که مناسب‌تر با سال 2006 است) در اینترنت و فضای آنلاین کسب و کارها موفق نشدید.

اما این فقط مشتریان بالقوه ای نیستند که از موتورهای جستجو استفاده می کنند، با ناتوانی در حفظ حضور در وب، در معرض خطر بیگانگی قرار می گیرند. بسیاری دیگر از ابزارهای تحقیقاتی مصرف کننده – از جمله دستگاه های GPS، سایت های تجمیع کننده کسب و کار محلی و پلت فرم های بررسی مانند Yelp و Google Places – همه اطلاعات را از وب سایت شرکت شما می گیرند. اگر این ویژگی وب وجود نداشته باشد، کسب و کار شما ممکن است در جستجوهای مصرف کننده ظاهر نشود، که منجر به از دست دادن مجدد مشتریان بالقوه می شود.

نکته اصلی این است: کسب و کار کوچک شما به یک وب سایت نیاز دارد. خوشبختانه، استفاده از هر یک از ابزارهای مختلف ساخت وب سایت که امروزه در دسترس هستند، این فرآیند را تا حد امکان ساده و بدون دردسر می کند – بنابراین سرویس هاست مورد علاقه خود را از میزبان وب هاست انتخاب کنید و وب سایت جدید شرکت خود را همین امروز راه اندازی کنید!

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.