اصول ساختار سئو سایت

اصول ساختار سئو سایت


ایجاد سئوی خوب برای وب سایت شما همیشه نیازمند داشتن ساختار سایت خوب است. درست مانند تمرین یک معمار، ایجاد ساختار سایت خوب ابتدا به برنامه ریزی ساختار و در مرحله دوم ساخت سایت مربوط می شود. به منظور برنامه ریزی صحیح و ساخت وب سایت های عالی، مهم است که ابتدا درک کنید که چرا ساختار سایت برای سئو سایت شما بسیار مهم است.

1. تعامل با مشتری را تشویق می کند

وقتی یک سایت به خوبی ساختار یافته و به راحتی قابل پیمایش است، مشتریان مدت بیشتری در صفحات شما باقی می مانند و بیشتر با سایت شما تعامل دارند. با توجه به درخواست ثبت اختراع گوگل، گوگل اقدامات مشتری در سایت شما را اندازه گیری می کند تا ارتباط سایت شما را تعیین کند.

2.  ایندکس کردن صفحات شما را برای موتورهای جستجو آسان می کند

ساختار سایت خوب به این معنی است که عنکبوت های موتورهای جستجو زمان آسان تری برای نمایه سازی اطلاعات سایت شما برای نمایش در نتایج جستجو خواهند داشت. ساختار سایت خوب با استفاده مناسب از متا تگ ها و اصولی که به عنکبوت ها اجازه می دهد بفهمند کدام یک از صفحات شما مهم ترین هستند، انجام می شود (ما در یک مقاله در مورد نحوه انجام این کار صحبت خواهیم کرد).

3. به تمرکز وب سایت شما کمک می کند

 

اصول ساختار سئو سایت

ساختار خوب سایت، هدف سایت شما را واضح تر می کند و با ترغیب مشتریان به انجام اقدامات مورد نظر، به شما کمک می کند تا به آن برسید. به عبارت دیگر، اگر سایت شما به گونه ای ساختار یافته است که به راحتی می توان آن را پیمایش کرد و اگر اهداف شما برای مشتری روشن باشد، احتمال بیشتری دارد که در سایت شما باقی بمانند و اقدامات دلخواه را انجام دهند.

اصول اولیه ساختار خوب 

صفحات خود را “روشن” نگه دارید 

اگر صفحات شما با فایل‌های گرافیکی بزرگ، انیمیشن‌های فلش و سایر انواع چند رسانه‌ای سنگین هستند، بارگذاری آن‌ها زمان بیشتری طول می‌کشد. بنابراین، از گرافیک کم استفاده کنید و به دنبال سرعت و همچنین طراحی حرفه ای باشید. به یاد داشته باشید که همه بازدیدکنندگان شما سرعت اتصال یکسانی ندارند، بنابراین می‌خواهید مطمئن شوید که صفحات شما با استفاده از سرعت‌های 1 و 2 مگابایت و همچنین سرعت‌های بالاتر، می‌توانند به سرعت برای مشتریان بارگذاری شوند. کسب‌وکارهایی مانند گوگل دریافته‌اند که تفاوت‌های سرعت بارگذاری صفحه می‌تواند تأثیر زیادی بر درآمد داشته باشد.

کلمات کلیدی مرتبط

کلیدواژه یا عبارات کلیدی اصلی سایت خود را داشته باشید که در تمام صفحات شما وجود دارد. به عنوان مثال، اگر سایت شما درباره آموزش سگ است، در هر صفحه باید از عبارت کلیدی “آموزش سگ” استفاده شود. سپس یک صفحه از سایت را برای عبارات کلیدی که شامل عبارت کلیدی “آموزش سگ” شما می شود، بهینه می کنید. به عنوان مثال، شما صفحه اصلی خود را برای “آموزش سگ”، صفحه دیگری برای “لوازم آموزش سگ” و صفحه دیگری برای “منابع آموزشی سگ” و غیره بهینه می کنید. این کلمات کلیدی باید در تگ های متا، تگ های alt تصویر استفاده شوند. ، پیوندهای موجود در صفحات شما، نام صفحات شما و در سرفصل ها باید از این کلمات کلیدی استفاده کنید.

تنها اخطار در اینجا این است که مطمئن شوید که چگالی کلمات کلیدی خود را بین یک تا سه درصد نگه می‌دارید تا از ظاهر هرزنامه‌ای برای موتورهای جستجو جلوگیری کنید.

همچنین بسیار مهم است که از این عبارات کلیدی نیز در محتوا استفاده شود تا موتورهای جستجو بدانند سایت شما با کلمات کلیدی شما مرتبط است.

کلمات کلیدی را خاص نگه دارید

هرچه کلمات کلیدی در سایت شما مشخص تر باشد، شانس بیشتری برای ایجاد ارزش در موتورهای جستجو خواهید داشت. به عنوان مثال، “سگ” بسیار کلی است و شما زمان بسیار سخت تری نسبت به استفاده از چیزهای خاص تر مانند “ویدیوهای آموزش سگ” یا “مدارس آموزش سگ” خواهید داشت. فقط مطمئن شوید که یک عبارت کلیدی را در هر صفحه بهینه می کنید، به جای اینکه سعی کنید هر صفحه را برای چندین عبارت بهینه کنید.

از ابزار Google Keyword برای انتخاب خاص ترین و مرتبط ترین کلمات کلیدی و عبارات کلیدی برای سایت خود استفاده کنید.

سلسله مراتب در عبارات کلیدواژه شما

همانطور که کلمات کلیدی خود را در سرفصل ها قرار می دهید، مهم است که اطمینان حاصل کنید که کمی تنوع دارید. برای مثال، اگر سایت شما روی «آموزش سگ» است، عنوان یک (h1) ممکن است «آکادمی تربیت سگ» داشته باشد. همانطور که سرفصل‌ها را پایین می‌آورید، می‌توانید در عین اینکه همچنان از کلمه کلیدی اصلی برای بهینه‌سازی صفحه استفاده می‌کنید، کلمات کلیدی دیگر را به کار ببرید. مثلا:

H1 : آکادمی آموزش سگ

H2 : آموزش سگ برای اطاعت (پیوند به صفحه دیگری در سایت شما)

برچسب‌ها: لوازم آموزش سگ، خبرنامه آموزش سگ، کتاب الکترونیکی آموزش سگ

این مثال‌ها برای صفحه‌ای است که برای آموزش سگ هدف‌گذاری شده است، صفحات دیگری که به آن‌ها لینک می‌دهید ممکن است عبارتند از: «آموزش سگ برای اطاعت» و «لوازم آموزش سگ». در هر یک از این صفحات، شما از همان الگوی عبارات کلیدی ثانویه پیروی می کنید. مهم است که صفحه ای داشته باشید که برای یک عبارت کلیدی بهینه شده باشد.

به عنوان مثال، صفحه ای که برای «آموزش سگ» بهینه شده است، ممکن است این عبارت را در چندین زمینه داشته باشد: «لوازم آموزش سگ، برای سگ های مهاجم» و «لوازم آموزش سگ ارزان»

سلسله مراتب در صفحات شما

مهم نیست که چه سلسله مراتبی برای سایت خود در نظر گرفته اید، موتورهای جستجو بر اساس ساختار سایت، خود تصمیم گیری می کنند. بنابراین، اگر می خواهید صفحه اصلی شما به عنوان مرتبط ترین صفحه در نظر گرفته شود، باید آن را به موتورهای جستجو معرفی کنید. بهترین راه برای انجام این کار این است که از سایر صفحات به صفحه اصلی خود لینک دهید.

بهتر است این پیوندها شامل عبارات کلیدی شما باشد و در هر صفحه از سایت شما وجود داشته باشد. هنگامی که به اندازه کافی لینک به صفحه اصلی دارید، می توانید دومین صفحه مهم را با قرار دادن لینک به آن صفحه تعیین کنید. این به موتورهای جستجو کمک می کند تا اهمیت هر یک از صفحات شما را تعیین کنند.

از این اشتباهات دوری کنید

اصول ساختار سئو سایت

همچنین مواردی وجود دارد که هنگام ساخت صفحات خود می خواهید از آنها اجتناب کنید. اینها مواردی هستند که فهرست کردن سایت شما را برای موتورهای جستجو دشوار می کند و از تعامل با مشتری جلوگیری می کند. برخی از نمونه ها عبارتند از: پاپ آپ، جاوا اسکریپت، فلش زیاد و فایل های صوتی پس زمینه.

گوگل اعلام کرده است که تماس های خارجی جاوا اسکریپت را که اغلب به صورت فلش و پاپ آپ استفاده می شود، پشتیبانی نمی کند. نه تنها گوگل، که اکثر بازدیدکنندگان وب از پاپ آپ ها متنفرند و نرم افزارهای جدیدی دائماً برای مسدود کردن آنها ایجاد می شود.

یک نقشه سایت ایجاد کنید

نقشه سایت چیزی است که کار عنکبوت های موتورهای جستجو را آسان تر می کند تا سایت شما را بخزند و محتوای شما را فهرست کنند. همچنین به انتقال ساختار سایت و سلسله مراتب صفحات شما کمک می کند. در این سایت (https://www.xml-sitemaps.com) می توانید با وارد کردن URL وب سایت خود، یک نقشه سایت رایگان ایجاد کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.