امنیت وب سایت و 6 نکته در مورد SSL

امنیت وب سایت همیشه موضوع مهمی در دنیای تجارت الکترونیک و بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) بوده است. با این حال، در چند سال اخیر، این روند رشد قابل توجهی داشته است. امنیت وب سایت در حال حاضر بسیار مهمتر از همیشه است.

اگر در یادگیری مواردی مانند امنیت وب سایت، HTTPS، گواهینامه های SSL تازه کار هستید، این پست برای شما مناسب است.

در این پست وبلاگ، ما چند نکته اساسی اما بسیار مهم را گردآوری کرده ایم که مبتدیان باید در مورد گواهینامه های SSL و بهبود امنیت وب سایت خود بدانند.

شروع کنیم.

1. امنیت وب سایت در سال 2022 اهمیت بیشتری پیدا می کند

امنیت وب سایت و 6 نکته در مورد SSL
امنیت وب سایت و 6 نکته در مورد SSL

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، امنیت وب سایت همیشه مهم بوده است، اما در چند سال اخیر به نظر می رسد که کسب و کارهای آنلاین بیشتر و بیشتر بر روی آن تمرکز کرده اند.

دلیل آن این است که کاربران آنلاین بیشتر از نحوه عملکرد ایمنی وب سایت آگاه می شوند. آن‌ها همچنین در مورد داده‌های آنلاین، اطلاعات خصوصی و اینکه چه کسی تصمیم می‌گیرند این اطلاعات شخصی را با آنها به اشتراک بگذارند، جدی‌تر می‌شوند.

همانطور که کاربران آنلاین معمولی همچنان از ایمنی وب سایت و اهمیت حریم خصوصی آنلاین آگاه هستند، نیاز به محافظت از وب سایت های تجاری آشکارتر می شود.

علاوه بر این، گوگل کروم – بزرگترین مرورگر اینترنتی از نظر سهم بازار – برنامه های بزرگی برای نشان دادن هشدارهای صریح علیه وب سایت های ناامن دارد. گوگل در حال برنامه ریزی برای ارائه به روز رسانی در سال 2022 است که زندگی را برای وب سایت های ناامن در آینده بسیار دشوار می کند.

2. SSL یک لایه ایمنی و رمزگذاری اضافه می کند

حتما در مورد گواهینامه های SSL شنیده اید. در صورتی که معنی آن را نمی دانید، SSL یک لایه اضافی از امنیت و رمزگذاری را برای وب سایت شما نشان می دهد.

هنگامی که یک گواهی SSL را نصب می کنید، وب سایت شما ایمن تر می شود (به دلیل آن لایه امنیتی اضافی). هر اطلاعاتی که کاربران تصمیم بگیرند در وب سایت محافظت شده با SSL شما به اشتراک بگذارند، رمزگذاری شده و در نتیجه 100٪ ایمن باقی می ماند.

3. HTTP در مقابل HTTPS

ممکن است URL های زیادی را دیده باشید که با http:// شروع می شوند. از سوی دیگر، ممکن است وب‌سایت‌های زیادی را دیده باشید که با https:// شروع می‌شوند .

آیا تا به حال در مورد تفاوت بین این دو URL فکر کرده اید؟

وب سایت HTTP بدون گواهی SSL است. به عبارت دیگر، یک وب سایت نسبتا ناامن است.

از طرف دیگر، اگر یک وب سایت با HTTPS شروع شود، به این معنی است که قبلاً یک گواهی SSL نصب شده است.

این ‘s’ اضافی در HTTPS نشان دهنده گواهی SSL و سطح رمزگذاری و امنیت اضافه شده است.

همانطور که می توانید حدس بزنید، کاربران آنلاین می توانند به راحتی متوجه شوند که آیا یک وب سایت دارای گواهینامه SSL است یا نه – فقط با نگاهی به URL وب سایت. علاوه بر این، همانطور که قبلاً اشاره کردیم، Google Chrome در صورت بازدید از یک وب سایت HTTP، پیام های هشدار دهنده را به مردم اطلاع می دهد.

4. چندین نوع گواهینامه SSL وجود دارد

پنج نوع مختلف گواهینامه SSL وجود دارد. بسته به نیاز، بودجه و ترجیحات خود، می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید.

انواع مختلف عبارتند از:

  • گواهی SSL تک دامنه
  • گواهی SSL چند دامنه ای
  • گواهی SSL Wildcard
  • گواهی SSL سازمان
  • گواهی SSL پیشرفته

برای اکثر وب سایت ها، مشاغل آنلاین و وبلاگ نویسان، معمولاً یک گواهی SSL تک دامنه کافی است. با این حال، اگر چندین زیر دامنه دارید، گواهینامه های Wildcard یا Multi-domain SSL گزینه های مناسب تری برای شما خواهند بود.

به طور کلی، همه انواع مختلف گواهینامه های SSL کم و بیش یک سطح امنیت را ارائه می دهند.

5. گواهینامه های SSL بر رتبه بندی موتورهای جستجو تأثیر می گذارد

امنیت وب سایت و 6 نکته در مورد SSL
امنیت وب سایت و 6 نکته در مورد SSL

متخصصان سئو تا حدودی در مورد تأثیر واقعی گواهینامه های SSL در رتبه بندی یک وب سایت در موتورهای جستجو بحث کرده اند. با این حال، همانطور که ما پیشرفت کردیم، مشخص شد که گواهینامه های SSL و امنیت وب سایت بهبود یافته تأثیر مثبتی بر رتبه بندی وب سایت در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPs) دارد.

در تجربه ما، دو روش وجود دارد که گواهینامه های SSL بر رتبه بندی وب سایت در SERP ها تأثیر می گذارد:

  1. وقتی از HTTP به HTTPS مهاجرت می کنید، اندکی در رتبه بندی موتورهای جستجو افزایش پیدا می کنید. ممکن است افزایش زیادی نداشته باشد – هنوز هم بسیاری از عوامل دیگر رتبه بندی موتورهای جستجو وجود دارند که به موفقیت کلی سایت شما در SERP کمک می کنند – اما با این وجود این یک تقویت کننده است.
  2. گوگل تأیید کرده است که اگر دو نسخه از یک وب سایت وجود داشته باشد، نسخه HTTPS در صفحات نتایج موتورهای جستجو رتبه بالاتری خواهد داشت – به شرطی که سایر عوامل رتبه بندی موتورهای جستجو نیز برابر باشند و تغییر نکنند. به عبارت دیگر، اگر هر دو وب سایت از نظر قدرت SEO برابر باشند، HTTPS (با گواهی SSL) از وب سایت HTTP (بدون گواهی SSL) برتری خواهد داشت.
  3. دوم، پس از انتقال موفقیت آمیز از HTTP به HTTPS، نرخ تعامل، میانگین زمان داخل صفحه و سایر معیارهای مرتبط را بهبود می بخشید که به گوگل ثابت می کند که وب سایت شما شایسته برتری است. در نهایت، گوگل به یک تجربه کاربری خوب پاداش می دهد و رتبه وب سایت شما را بهبود می بخشد.

برایان دین از Backlinko مطالعه دقیقی انجام داد و یک همبستگی مثبت بین گواهی‌های SSL (وب‌سایت‌های HTTPS) و رتبه‌بندی برتر موتورهای جستجو پیدا کرد.

6. مهاجرت از HTTP به HTTPS می تواند یک فرآیند پیچیده باشد

اگرچه روی کاغذ، انتقال وب سایت شما از HTTP به HTTPS یک فرآیند به ظاهر ساده است، اما هنوز هم برای برخی افراد پیچیده است.

با توجه به اهمیت وب سایت های امن و پتانسیل بسیار زیاد HTTPS و وب سایت های امن، باید در اسرع وقت به HTTPS مهاجرت کنید. با این حال، قبل از اینکه واقعاً این کار را انجام دهید، باید کاملاً آماده باشید.

در غیر این صورت، مشکلات تکراری، خطاهای خزیدن گوگل و محتوای مختلف برای نسخه های وب سایت HTTP و HTTPS از جمله مشکلات رایجی است که ممکن است با آن مواجه شوید.

نتیجه

اگر در ارائه بهترین تجربه کاربری به بازدیدکنندگان وب سایت خود جدی هستید و اگر واقعاً می خواهید بر موقعیت های برتر موتور جستجو در جایگاه خود تسلط داشته باشید، HTTPS مهم است.

امیدواریم این پست وبلاگ به شما کمک کرده باشد تا درک بهتری از HTTPS داشته باشید و اینکه چگونه می توانید سایت خود را از HTTP به HTTPS منتقل کنید. اگر سوالی دارید، با ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.