برای نصب cPanel و WHM روی سرور خود دستور زیر را اجرا کنید:

cd /home && curl -o latest -L https://securedownloads.cpanel.net/latest && sh latest

این دستور آخرین نسخه cPanel و WHM را دانلود می کند و اسکریپت نصب را اجرا می کند.

توجه داشته باشید:
توصیه می کنیم دستور نصب را در یک بار ورود به لینوکس وارد کنید. ابزار Linux Screen به شما امکان می دهد یک جلسه ایجاد کنید که در صورت اختلال در شبکه فعال می ماند.

دستورالعمل های نصب برنامه Screen بر اساس سیستم عامل سرور شما و ابزارهای مدیریت بسته آن متفاوت است.

برای تعیین اینکه آیا سیستم عامل شما حاوی ابزار Screen است و در مسیر شما وجود دارد یا خیر، دستور زیر را اجرا کنید:

اگر سیستم شما از yum استفاده می کند، دستور which screen را اجرا کنید. با دستور yum install screen می توانید Screen را نصب کنید.
اگر سیستم شما از apt استفاده می کند، دستور screen –version را اجرا کنید. با دستور apt install screen می توانید Screen را نصب کنید.
برای اجرای یک جلسه Screen، دستور screen را وارد کنید. سپس دستور نصب Screen را برای سیستم خود اجرا کنید.
اگر جلسه شما به دلایلی قطع شد، دوباره وارد سرور خود شوید و دستور screen -r را اجرا کنید. این کار شما را دوباره به صفحه خود متصل می کند.

توجه داشته باشید که cPanel برای هاست های تجاری طراحی و قابل استفاده است، پس فقط به آی پی های ثابت و عمومی مجوز نصب داده می شود و به آدرس IP های پویا و یا داخلی مجوز برای نصب داده نمی شود.

برای اینکه بخواهید cPanel را حذف کنید باید سیستم عامل سرور را مجدد حذف و نصب کنید و امکان حذف cPanel بدون نصب مجدد سیستم عامل سرور وجود ندارد

cPanel و WHM را فقط روی یک سیستم عامل تازه نصب کنید

برای نصب cPanel و WHM باید به عنوان کاربر اصلی وارد سرور شوید. اگر دسترسی در سطح ریشه ندارید، برای کمک با مدیر سیستم یا ارائه دهنده هاست خود تماس بگیرید.

توصیه می کنیم از نصب کننده cPanel & WHM استفاده کنید که تمام خدمات مورد نیاز خود را نصب می کند. اگر قبل از نصب cPanel & WHM سرویس ها را نصب کنید، با مشکلاتی مواجه خواهید شد.

در صورتی که نیاز به نصب و راه اندازی cPanel و WHM بر روی سرور خود دارید میتوانید با تیم فنی میزبان وب هاست از طریق سایت ارتباط برقرار کنید و یا در واتساپ به شماره 09306143517 پیام دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.