نحوه انتخاب دامنه مناسب

نحوه انتخاب دامنه مناسب


شاید سوال کنید برای راه اندازی وب سایت اینترنتی در مرحله اول به چه مواردی نیاز داریم؟ اولین چیزی که برای راه اندازی وب سایت نیاز دارید ثبت دامنه می باشد، در میزبان وب هاست سعی شده در این مقاله نحوه انتخاب دامنه مناسب به شما توضیح داده شود. امیدوارم که این مقاله مورد توجه شما قرار گیرد و نکته های که در خصوص انتخاب دامنه مناسب در این مقاله گفته شده را نکته برداری کنید. پس با ما همراه باشید.

1 – برای ثبت دامنه از پسوند مناسب استفاده کنید. ( COM – NET – ORG )

از یک چیز مطمئن شوید که پسوند دامنه com بهترین پسوند برای ثبت دامنه می باشد. طبق بررسی های انجام شده 40% دامنه های ثبت شده در جهان با پسوند com می باشد. شاید سوال برای شما پیش آید که چرا؟ چون خیلی راحت می توانید آن را به خاطر بسپارید. البته در حالی که وب سایت های موفقی با پسوند های از قبیل NET – ORG وجود دارند، اما ما در میزبان وب هاست به شما پیشنهاد می کنیم که برای ثبت دامنه از پسوند com استفاده کنید، چون بهتر عمل میکند. همچنین به شما تاکید میکنیم که به هیچ عنوان از پسوند های عجیب و غریب برای ثبت دامنه استفاده نکنید.

2 – خلاقیت و برند بودن همیشه برتر است

یک دامنه برند منحصر بفرد است در صورتی که یک دامنه عمومی با کلمات کلیدی ساخته شده است. در اینجا شما را برای یافتن دامنه برند راهنمایی میکنیم :

  • کلمات جدید ایجاد کنید : شما میتوانید کلمات جذاب و جدید خود را بسازید، این کاری هست که خیلی از کسب و کارهای برتر در جهان انجام می دهند.
  • از کلمات موجود استفاده کنید : شما برای انتخاب نام دامنه میتوانید از کلماتی که در فرهنگ لغت ها، کتاب ها و مقالات موجود است استفاده کنید.

3 – سعی کنید دامنه ای که میخواهید ثبت کنید کوتاه باشد.

به طور کلی وقتی نام دامنه را عنوان می کنید بهتر است کوتاه باشد. طبق تحقیقات انجام شده بهترین طول دامنه 12 کاراکتر می باشد. به یاد داشته باشید که طول دامنه شما نباید از 6 تا 14 کاراکتر بیشتر باشد. این را در نظر داشته باشید که به احتمال زیاد دامنه های کوتاه مدت ها پیش گرفته شده اند، اگر نتوانستید دامنه کوتاه با پسوند com ثبت کنید، پس بهتر است یک نام دامنه را برند کنید.

دامنه MizbanWebHost.com خود 13 کاراکتر می باشد.

4 – تایپ نام دامنه باید آسان باشد.

به برخی سایت های کسب و کار آنلاین در جهان فکر کنید، گوگل – فیسبوک – توییتر – اینستاگرام – یاهو و غیره، یکی از ویژگی های آنها این است که املای آنها آسان است. این مورد را مدنظر بگیرید که کاربران و مشترکین سایت شما باید به آسانی بتوانند نام دامنه شما را تایپ کنند. اگر مجبور باشید بیش از یک بار نام دامنه را به کاربر بگویید این برای وب سایت و رشد کسب و کار شما جالب نیست.

یک راه آسان به شما پیشنهاد می کنیم : نام دامنه را به چند نفر دهید و در صورتی که تایپ کردن آن برای افراد سخت بود باید به فکر تغییر در انتخاب نام دامنه باشید.

5 – مطمئن شوید که تلفظ نام دامنه کسب و کار شما آسان است.

به همان راحتی که تایپ کردن دامنه شما باید آسان باشد پس تلفظ آن هم باید آسان باشد، توجه کنید که این مورد باعث میشود کاربران سایت شما به راحتی بتوانند نام دامنه و کسب و کار شما را با دیگران به اشراک بگذارند. شما میتوانید همانگونه که در بالا گفتیم نام دامنه را به چند نفر بگویید در صورتی که تلفظ آن برای افراد سخت باشد باید در انتخاب نام دامنه دقت بیشتری کنید. حتما به این مورد دقت کنید، به دلیل اینکه شما میخواهید نام دامنه و برند خود را با دیگران به اشتراک بگذارید پس باید تلفظ و تایپ نام دامنه آسان باشد.

6 – از استفاده خط فاصله و اعداد در نام دامنه خودداری کنید.

همانگونه که سخت بودن تلفظ و تایپ نام دامنه میتواند برای کسب و کار انلاین شما تاثیر منفی زیادی داشته باشد، پس به کار بردن خط فاصله و اعداد هم میتواند کار را دشوارتر کند.

7 – از کلمات کلیدی در رابطه با کسب و کار خود استفاده کنید.

استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار شما می تواند در SEO و رتبه سایت شما تاثیر خوبی داشته باشد. پیشنهاد می شود که کلمات کلیدی را در اول نام دامنه قرار دهید. مثلا سایت میزبان وب هاست خود در نام دامنه دارای کلمات کلیدی ( میزبان – وب – هاست ) می باشد.

8 – نام دامنه انتخابی، علامت تجارتی ثبت شده در قبل نداشته باشد.

قبل از ثبت دامنه بررسی کنید فردی یا شرکتی این برند تجاری را به ثبت نرسانده باشد، باید نام دامنه ای ثبت کنید که از همان نام برای شبکه های اجتماعی و صفحات سایت در شبکه های اجتماعی استفاده کنید.

این مورد را مدنظر داشته باشید که انتخاب دامنه مناسب تاثیر بسزایی در موفقیت وب سایت شما و رشد کسب و کار آنلاین شما دارد. قبل از ثبت دامنه به خوبی فکر کنید که بهترین انتخاب را برای نام دامنه خود داشته باشید و پس از انتخاب نام دامنه میتوانید برای ثبت اینکه آیا قبلا توسط فردی گرفته شده است یا خیر از طریق ابزار جستجوی دامنه میزبان وب هاست استفاده کنید و در صورتی که قبلا دامنه توسط شخصی گرفته نشده باشد ( دامنه آزاد باشد ) ثبت دامنه را انجام دهید. ما در میزبان وب هاست بیشتر از 450 پسوند دامنه برای ثبت دامنه آنی داریم که میتوانید برای مشاهده تعرفه ثبت دامنه در میزبان وب هاست به بخش ثبت دامنه ما مراجعه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.