چگونه بهترین شرکت هاستینگ را پیدا کنیم

چگونه بهترین شرکت هاستینگ را پیدا کنیم


به عنوان یک صاحب کسب و کار کوچک، به خوبی از نیاز به داشتن یک وب سایت با کیفیت برای کسب و کار خود آگاه هستید. قبل از اینکه سایت خود را بسازید یا جستجوی خود را برای طراح وب عالی شروع کنید، به خاطر داشته باشید که طراحی سایت شما تنها یک تکه از حضور آنلاین و راه اندازی کسب و کار آنلاین است. شما باید در نظر داشته باشید که چگونه بهترین شرکت هاستینگ و خدماتی که ارائه می دهند را پیدا کنید.

ارائه دهنده هاست شما می تواند اثربخشی سایت شما را افزایش یا کاهش دهد.

چرا این مهم است؟ به بیان ساده، اگر ارائه دهنده هاست شما غیرقابل اعتماد باشد، سایت شما نیز در نهایت غیر قابل اعتماد خواهد بود. یک ارائه دهنده هاست ناپایدار می تواند منجر به از دست دادن اعتماد مشتریان به سایت شما، رتبه بندی منفی سئو و از دست دادن درآمد شما شود. به عنوان یک صاحب کسب و کار، این چیز جدی است.

میزبانی وب دقیقا چیست؟

اول چیزهای مهم. اگر به زبان وب سایت ها مسلط نیستید، فکر کنید وب سایت مانند یک خانه در اینترنت می تواند باشد. آن خانه دارای دو بخش مرتبط است: یک آدرس و یک قطعه زمین که خانه در آن قرار دارد. نام دامنه مانند آدرس خیابان خانه است. جایی است که مردم برای بازدید از وب سایت شما به آنجا می روند.

میزبانی وب مانند زمینی است که در آن خانه خود را می سازید. این فضایی در اینترنت است که فایل های وب سایت خود را در آن قرار می دهید. به طور معمول، میزبانی وب روی سروری اجرا می شود که متعلق به یک شرکت میزبانی وب است – میزبانی وب شما تنها بخش کوچکی از آن سرور است.

چگونه بهترین شرکت هاستینگ را پیدا کنیم – 7 نکته

در حالی که ممکن است رویاپردازی در مورد ترکیب رنگ های ایده آل برای وب سایت آینده شما جذاب تر باشد، اجازه دهید به برخی از نکات مهمی که باید هنگام تعیین نحوه یافتن بهترین شرکت میزبانی توجه کنید، بپردازیم.

  1. ذخیره سازی.

  2. پهنای باند.

  3. مقیاس پذیری.

  4. قابلیت اطمینان.

  5. امنیت.

  6. پشتیبان گیری.

  7. پشتیبانی فنی 24/7.

بدون هیچ مقدمه ای، بیایید نگاهی دقیق تر به هر یک از این عوامل بیندازیم که باید برای نحوه یافتن بهترین شرکت هاستینگ در نظر بگیرید.

1. ذخیره سازی

با فضای ذخیره سازی، در نظر بگیرید که چه نوع سایتی را می خواهید بسازید و چقدر بزرگ می خواهید آن را ایجاد کنید. برای اکثر سایت های تجاری کوچک تا متوسط، چند گیگابایت فضای ذخیره سازی کافی است. اما اگر برای مثال قصد دارید یک سایت تجارت الکترونیک بزرگ را راه اندازی کنید، به فضای بیشتری نیاز خواهید داشت.

2. پهنای باند

پهنای باند با ذخیره سازی همراه است. به میزان مجاز انتقال داده اشاره دارد. این انتقال داده بین سرور میزبان وب و رایانه های مشتریان شما انجام می شود. این یعنی چی؟ اگر سایت بزرگی دارید و انتظار دارید تعداد زیادی بازدیدکننده جذب کنید، به پهنای باند بیشتری برای سایت خود نیاز دارید.

مانند فضای ذخیره سازی، بسیاری از ارائه دهندگان هاستینگ پهنای باند نامحدودی را ارائه می دهند – اما مطمئن شوید که دقیقاً چه چیزی را به عنوان نامحدود ارائه می دهند، از آنها توضیح بخواهید. در بیشتر موارد، اجرای بیش از پهنای باند اختصاص داده شده به شما می تواند باعث افزایش هزینه های اضافی در حساب شما یا کاهش سرعت بارگذاری سایت شما شود تا زمانی که پهنای باند سایت شما بازنشانی شود.

3. مقیاس پذیری

توانایی سرور میزبان شما برای ارائه منابع بالاتر در صورت افزایش ترافیک غیرمعمول در سایت شما را بررسی کنید. بگویید کسب و کار شما به نوعی اخبار ملی را ایجاد می کند و موج بزرگی از ترافیک را به وب سایت شما وارد می کند.

اطمینان حاصل کنید که ارائه دهنده میزبانی وب شما می تواند خدمات میزبانی شما را در صورت لزوم ارتقا دهند.

شما می خواهید مطمئن شوید، قبل از اینکه اتفاق بزرگی مانند حجم زیادی از ترافیک وب سایت رخ دهد، هاست شما می تواند با افزایش ترافیک در برابر مشکل مقابله کند. مطمئناً نمی خواهید سایت شما خراب شود.

4. قابلیت اطمینان

قابلیت اطمینان به عنوان “ضمانت زمان کار” که هنگام مرور گزینه های میزبانی خود مشاهده می کنید، در نظر گرفته شود.

به خاطر داشته باشید که این تایم تا حد زیادی به سرورهای خود شرکت میزبانی وب و در دسترس بودن اشاره دارد. سایر مشکلات سایت شما (اسکریپت نویسی، بدافزار و غیره) که ممکن است باعث از کار افتادن سایت شود را پوشش نمی دهد. هنگام انتخاب یک ارائه دهنده میزبانی وب، حتماً بپرسید که چه نوع ضمانت هایی را در صورت خرابی سرور ارائه می دهند.

5. امنیت

گزینه های امنیتی ارائه دهنده هاست شما یکی دیگر از ویژگی های مهم است. آسیب‌پذیری‌های امنیتی در سایت شما، مانند بدافزارها و ویروس‌ها، می‌توانند باعث شوند که Google ترافیک را منحرف کند – که همراه با هشدارهایی در مورد محتوای مخرب روبرو می شوید. این می تواند به رتبه موتور جستجوی شما آسیب برساند و باعث شود بازدیدکنندگان وب سایت شما اعتماد خود را نسبت به تجارت شما از دست بدهند.

اگر یک ارائه دهنده میزبانی وب ویژگی های امنیتی را فهرست نکرده است، حتماً بپرسید.

6. پشتیبان گیری

در حالی که معمولاً ایده خوبی است که خودتان از فایل های سایت خود نسخه پشتیبان  تهیه کنید، ممکن است اتفاقی رخ دهد. با خدمات پشتیبان‌گیری، اکثر ارائه‌دهندگان میزبانی وب، نسخه‌های پشتیبان برنامه‌ریزی شده از محتوای شما را اجرا می‌کنند و آنها را در برنامه میزبانی برای شما ذخیره می‌کنند. این معمولاً یک ویژگی پیش‌فرض برای ارائه‌دهندگان میزبانی نیست، اما سؤال اینکه آیا آنها گزینه‌ای برای پشتیبان‌گیری از سایت دارند یا خیر، ضرری می باشد. و اگر چنین عملکردی را ارائه ندهند، گزینه‌هایی برای خدمات پشتیبان‌گیری شخص ثالث وجود داشته باشد.

7. پشتیبانی فنی 24/7

در میان تمام نکاتی که برای ویژگی‌های میزبانی مطلوبی که تاکنون ذکر کردیم، یکی از ویژگی‌هایی که نمی‌توان به راحتی نادیده گرفت، پشتیبانی فنی با کیفیت است.

شما انتظار دارید که سایت شما 24/7 فعال باشد، پس چرا به یک ارائه دهنده میزبانی وب که پشتیبانی فنی خود را به صورت 24 ساعته ارائه نمی کند، بسنده کنید؟

علاوه بر این، ممکن است بخواهید بپرسید که آیا آنها پشتیبانی فنی ویژه میزبانی را دارند که می توانید با آنها تماس بگیرید، زیرا یک تیم خدمات مشتری که به پشتیبانی میزبانی اختصاص داده شده است معمولاً قادر است هر مشکلی را که ممکن است ظاهر شود سریعتر تشخیص داده و حل کند.

با در دست داشتن این لیست از اولویت ها، به خوبی در راه یافتن ارائه دهنده میزبانی وب متناسب با نیازهای شما و کسب و کارتان هستید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.