چند نوع میزبانی وب برای وب سایت خود نیاز دارم ؟

چند نوع میزبانی وب برای وب سایت خود نیاز دارم ؟


تشخیص اینکه کدام نوع میزبانی وب برای شما مناسب است می‌تواند یکی از چالش ‌برانگیزترین بخش‌های شروع باشد. تفاوت‌های هر یک از سرویس‌های میزبانی وب و ویژگی‌های هر یک از آنها را در این مقاله شرح خواهیم داد. شما باید تشخیص دهید که کدام یک از سرویس‌های میزبانی وب برای سایت شما مناسب می‌باشد و اولین موردی که باید انجام دهید این است که یک ارائه دهنده خدمات هاستینگ خوب را انتخاب کنید و وب سایت خود را به سرعت راه‌اندازی کنید.

در این پست توضیح می‌دهیم که میزبانی وب چیست و شما را با انواع آن آشنا می‌کنیم و ویژگی آنها را بررسی می‌کنیم.

  1. هاست لینوکس حرفه‌ای برای سایت‌های کوچک و جدید
  2. هاست وردپرس
  3. هاست اختصاصی لینوکس پربازدید برای سایت‌های حرفه‌ای با ترافیک بالا
  4. سرور مجازی برای سایت‌هایی که در حال رشد هستند

همچنین در این مقاله توصیه‌هایی در مورد نحوه انتخاب بهترین شرکت میزبانی وب را به شما ارائه می‌کنیم.

میزبانی وب چیست ؟

هر وب سایت برای اینکه به کاربران خدمات دهد نیاز دارد که بر روی یک سرور پیکربندی شود. سرور سایت شما را به کاربران نمایش می‌دهد و محتوای سایت شما را در دسترس کاربران قرار می‌دهد. اگر بخواهیم ساده‌تر بگوییم، میزبانی وب ساده‌ترین نوع خدمات برای راه‌اندازی کسب و کار آنلاین شما می‌باشد.

ارائه دهنده خدمات میزبانی مجموعه‌ای است که مالک سروری می‌باشد که سایت شما بر روی آن راه‌اندازی شده است. این مجموعه‌ها و شرکت‌ها اغلب به همراه خدمات هاستینگ، خدمات دیگر از قبیل ثبت دامنه و سرور مجازی و دیگر خدمات را ارائه می‌کنند.

به طور معمول، یک شرکت میزبانی وب طرح‌های مختلفی از خدمات میزبانی وب از قبیل هاست لینوکس حرفه‌ای، هاست لینوکس پربازدیدهاست دانلود – هاست وردپرس را ارائه می‌کند که می‌توانید از بین آنها اقدام به انتخاب هاست مناسب سایت خود کنید. هر کدام دارای ویژگی‌های منحصر به فردی می‌باشد. هاست لینوکس حرفه‌ای گزینه خوبی می‌باشد ولی اگر نیاز به راه‌اندازی سایت با سیستم مدیریت محتوای وردپرس داشته باشید باید از هاست وردپرس برای راه‌اندازی سایت خود استفاده کنید.

انتخاب خدمات میزبانی وب مناسب برای سایت شما یک فرایند مهم است. سرور ارائه دهنده خدمات میزبانی وب بر امنیت، در دسترس بودن و عملکرد سایت شما تاثیر می‌گذارد. این بدان معنا است که اگر شرکت ارائه دهنده خدمات میزبانی وبِ خوبی انتخاب نکنید مطمئنا برای راه‌اندازی یک وب سایت و کسب و کار آنلاین با مشکل روبرو خواهید شد و سایت شما خدمات خوبی به کاربران ارائه نمی‌کند.

شرکت میزبانی وب شما نقش مهمی در ایمن نگهداشتن سایت شما و اطمینان از راه‌اندازی آن ایفا می‌کند اگر ارائه دهنده خدمات میزبانی وب پشتیبانی خوبی ارائه نکند یا اینکه از سرورهای خوبی برای ارائه خدمات هاستینگ خود استفاده نکند می‌تواند برای سایت شما تاثیر منفی داشته باشد.

چه نوع میزبانی وب را برای راه‌اندازی سایت خود انتخاب کنم ؟

وقتی در مورد انواع مختلف میزبانی وب صحبت می‌کنیم به نوعی به نحوه استفاده یک شرکت میزبانی وب از فضای ذخیره سازی در یک سرور اشاره می‌کنیم. رایج‌ترین سرویس‌های میزبانی وب و همچنین چند نوع میزبانی وب تخصصی برای سایت‌های وردپرس و با ویژگی‌های خاص را توضیح خواهیم داد.

در صورتی که اقدام به خرید هاست لینوکس حرفه‌ای کنید وب سایت شما در یک سرور با تعداد وب سایت‌های دیگر و کاربران دیگر میزبان وب هاست اشتراک گذاری می‌شود. مهمترین مزیت این نوع هاست این است که کم هزینه‌ترین گزینه می‌باشد، زیرا کمترین منابع و کمترین فضای ذخیره سازی را فراهم می‌کند. اگر هنوز در مدیریت یک وب سایت مشکل دارید استفاده از هاست لینوکس حرفه‌ای برای راه‌اندازی سایت شما می‌تواند مفید باشد.

متاسفانه اشتراک گذاری یک سرور به دلیل اینکه تعداد سایت‌های دیگر و سایت شما بر روی یک سرور می‌باشد می‌تواند سایت شما را تحت تاثیر قرار دهد. به عنوان مثال سایت شما در برابر حملات DDOS و بد افزار آسیب پذیر خواهد بود. حتی اگر سایت دیگر با افزایش ترافیک روبرو شود بر روی سایت شما تاثیر خواهد گذاشت. به عنوان مثال اگر یکی از سایت‌ها اقدام به ارسال هرزنامه کند به دلیل استفاده IP اشتراکی بین سایت شما و آن سایت در یک سرور، پس ممکن است به نوعی سایت شما هم جریمه شود. هاست لینوکس حرفه‌ای یک راه حل برای سایت‌های جدید و کوچک می‌باشد.

با در نظر گرفتن این موضوع، اگر به تازگی سایت خود را طراحی کرده‌اید، باید بگوییم که هاست لینوکس حرفه‌ای گزینه خوبی برای شروع می‌باشد. خدمات هاست لینوکس حرفه‌ای میزبان وب هاست از ماهانه ۱۰۵ هزار تومان شروع می‌شود.

اگر سایت شما از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می‌کند، نه تنها باید نگران امنیت و به روز بودن سایت خود باشید بلکه باید امنیت سایت وردپرس خود را مدیریت کنید و به روز رسانی هسته وردپرس را انجام دهید. یک هاست وردپرس می‌تواند همه این موارد را به خوبی انجام دهد و کار شما را آسان کند.

در هاست وردپرس میزبان وب هاست کلیه خدمات اولیه مانند نصب رایگان وردپرس برای کاربران انجام می‌شود و برخی تنظیمات اضافی مانند گذاشتن پسورد بر روی شاخه مدیریت و تغییر شاخه ورود به مدیریت وردپرس را به صورت رایگان انجام می‌دهد.

ما در میزبان وب هاست سرویس هاست وردپرس را بر روی سرورهای ابری ارائه می‌کنیم که کیفیت زیادی نسبت به هاست لینوکس حرفه‌ای دارد.

هاست اختصاصی دقیقاً برعکس هاست اشتراکی است، در این نوع هاست شما دارای منابع کاملاً اختصاصی برای سایت خود هستید و نگرانی بابت تاثیر سایت وب سایت‌ها بر روی سایت خود ندارید.

البته به این مورد توجه کنید که هاست اختصاصی گران می‌باشد. اگر وب سایت کوچکی دارید از هاست لینوکس حرفه‌ای یا هاست وردپرس استفاده کنید.

ما در میزبان وب هاست، هاست اختصاصی را با فضای کافی برای میزبانی هر وب سایتی ارائه می‌کنیم. هاست اختصاصی ما از ماهانه ۷۹ هزار تومان شروع می‌شود.

اگر نگران معایب هاست اشتراکی هستید می‌توانید برای کسب و کار خود یک سرویس مجازی VPS خرید کنید. در سرور مجازی همه چیز به صورت اختصاصی در کنترل شماست و کلیه منابع و پورت شبکه در اختیار شما می‌باشد.

اگر مدتی است که سایت خود را راه‌اندازی کرده‌اید و شروع و فعالیت کرده‌اید و سایت شما در حال رشد می‌باشد، ارتقاء از هاست لینوکس حرفه‌ای به VPS می‌تواند برای رشد کسب و کار شما مفید باشد تا بتوانید نیاز کاربران خود را برآورده کنید. سرور مجازی ویندوز و لینوکس در میزبان وب هاست از ماهانه ۲۷۹ هزار تومان شروع شده و دارای منابع متفاوتی هستند.

هاست یکی از موارد پیچیده برای راه‌اندازی وب سایت می‌باشد. به همین خاطر یادگیری در مورد انواع میزبانی وب می‌تواند به شما در انتخاب سرویس هاست مناسب کمک زیادی کند. در این پست 4 نوع خدمات میزبانی که میزبان وب هاست ارائه می‌کند را بررسی کردیم.

  • هاست لینوکس حرفه‌ای برای سایت‌های کوچک و جدید
  • هاست وردپرس
  • هاست اختصاصی لینوکس پربازدید برای سایت‌های حرفه‌ای با ترافیک بالا
  • سرور مجازی برای سایت‌هایی که در حال رشد هستند

آیا به هاست مطمئن برای وب سایت خود نیاز دارید ؟ شما می‌توانید یکی از انواع خدمات هاست ما را انتخاب و استفاده کنید که دارای ۷ روز گارانتی بازگشت وجه در صورت نارضایتی می‌باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.