شاید این سوال برای کسب و کارها به وجود آید که چگونه یک سرور مجازی خرید کنیم؟ پس با میزبان وب هاست همراه باشید و این مقاله را مطالعه کنید، در این مقاله سعی شده است مشاوره خوبی به کسب و کارها داده شود که بتوانند VPS مناسبی برای کسب و کار خود انتخاب کنند.

VPS می تواند به طور قابل توجهی عملکرد و امنیت وب سایت شما را افزایش دهد، پیکربندی و ادغام نرم افزارهای دیگر را به خوبی انجام دهید. اما چگونه VPS مناسب خود را بخرید؟ با ما همراه باشید.

چگونه یک VPS خوب و مناسب را انتخاب کنیم ؟

بعد از خرید VPS چه مراحلی را باید انجام دهیم ؟

در حالی که برای کسب و کار و سایت خود از هاست اشتراکی استفاده می کنید، روزی می رسد که باید به فکر ارتقا میزبانی وب خود به یک سرور مجازی و یا سرور اختصاصی باشید. همانطور که تجارت و بازدید سایت شما رشد می کند مطمئنا به یک سرور مجازی برای پاسخگویی به کاربران سایت و کسب و کار آنلاین خود دارید.

عدم تغییر هاست منجر به مشکلات زیادی مانند کند شدن سرعت لود سایت و پهنای باند، در دسترس نبودن سایت، خطاهای سرور و مشکلات امنیتی زیادی می شود. توجه کنید که این موارد می تواند تاثیر منفی زیادی در رشد سایت و کسب و کار شما داشته باشد.

اما چگونه یک VPS خوب و مناسب را انتخاب کنیم؟ VPS یا سرور مجازی می تواند به طور قابل توجهی عملکرد وب سایت شما را افزایش دهد، امنیت کسب و کار شما را افزایش دهد و شما بهتر می توانید بر روی سایت خود مدیریت کنید و یا پیکربندی دلخواه خود را برای رشد کسب و کار خود بر روی سرور مجازی اعمال کنید.

چگونه یک VPS خوب و مناسب را انتخاب کنیم ؟

توجه کنید فرق ندارد که وب سایت خود را تازه راه اندازی کرده باشید و یا وب سایت شما در حال سرویس دهی به کاربران کسب و کار شما باشد و اگر بخواهید هاست خود را ارتقا دهید، برای رشد کسب و کار خود می توانید از سرور مجازی استفاده کنید. سرور مجازی دارای مزایای فراوانی از قبیل امنیت بیشتر، سرعت بالاتر، کنترل بهتر بر روی کسب و کار آنلاین می باشد.

در اینجا به مواردی که در زمان خرید سرور مجازی باید به آن توجه کنید اشاره می کنیم :

1. بررسی منابع مورد نیاز برای وب سایت و کسب و کار

شما باید قبل از خرید VPS مطمئن شوید که منابع سرور مجازی که قصد خرید آن را دارید پاسخگو مشترکین شما می باشد. این مورد را فراموش نکنید که وب سایت شما برای نمایش و یا سرویس دهی به کاربران شما از منابع سرور استفاده میکند، پس باید منابعی را در زمان خرید سرور مجازی انتخاب کنید که بتواند پایداری سرویس را برای شما فراهم کند. هنگام خرید VPS، حتما باید به مواردی از قبیل منابع سرور CPU – Ram – Hard و پورت شبکه و اینکه سرور مورد نظر در چه کشوری قرار دارد و قیمت آن توجه کنید.

به عنوان مثال، برای راه اندازی یک وب سایت خبری و یا وب سایت اشتراک گذاری ویدیویی به مقدار رم مناسبی برای سرور مجازی خود نیاز دارید، این نکته را یادآور می شویم که از جایی که سرور مجازی خود را تهیه می کنید تضمین بگیرید که منابع رم سرور مجازی شما اختصاصی باشد. همچنین به این مورد توجه کنید که مقدار رم مورد نیاز برای راه اندازی و خرید سرور مجازی ویندوز نباید از 4 گیگابایت کمتر باشد. اگر بازدیدکننده سایت شما زیاد می باشد و یا فعالیت کاربران شما روی سایت شما زیاد می باشد منابع رم مورد نیاز متفاوت می باشد و نیاز به انتخاب سروری دارید که منابع رم بیشتری داشته باشد.

نوع و مقدار هارد دیسک سرور مجازی که قصد خرید آن را دارید خیلی مهم می باشد. نوع هارد SSD برای سرور مجازی به دلیلی سرعت بالای خواندن و نوشتن و انتقال داده خیلی بهتر از هارد دیسک SATA می باشد. این را همیشه در نظر داشته باشید وقتی که سرعت انتقال داده بالا باشد عملکرد سایت شما بهتر است.

سرور مجازی را انتخاب کنید که در آینده بتوان آن را ارتقا داد، چون ممکن است در آینده نیاز به منابع بیشتری داشته باشید تا نیازی نباشد بر روی سرور دیگر پیکربندی های اولیه را انجام دهید و بتوانید فقط درخواست اضافه کردن منابع را دهید.

2. پهنای باند مورد نیاز شما برای سرور مجازی

توجه به میزان پهنای باند سرور مجازی که قصد خرید آن را دارید خیلی ضروری می باشد. قبل از انتخاب سرور مجازی باید به این مورد توجه کنید که وقتی تعدادی کاربر در سایت شما هستند به چه مقدار پهنای باند نیاز دارید.

نکته قابل توجه این است که هر سرور مجازی دارای پهنای باند متفاوتی می باشد. برخی از شرکت های هاستینگ و فروش سرور مجازی محدودیت های برای سرور مجازی و پهنای باند اعمال می کنند ولی برخی دیگر پهنای باند نامحدودی ارائه می کنند. شما باید به این مورد توجه کنید.

سعی کنید برای خرید سرور مجازی از پورت شبکه 1 گیگابیت به بالا استفاده کنید تا سرعت شبکه سرور مجازی شما محدودیت خاصی نداشته باشد.

3. سرعت اتصال

این مورد را به صورت ویژه بررسی کنید که سرعت می تواند بر روی رتبه سایت شما تاثیر زیادی داشته باشد، به این مورد توجه کنید که اکثر کاربران در صورتی که لود سایت شما بیشتر از 3 ثانیه باشد از صفحه سایت شما خارج می شوند. همچنین سرعت کند لود صفحات سایت شما می تواند بر روی رتبه سایت شما در موتورهای جستجوگر تاثیر منفی داشته باشد.

برای این مورد می توانید از ارائه دهندگان سرور مجازی درخواست سرور مجازی تست کنید تا سرعت سرور مجازی را بررسی و عملکرد آن را مورد آزمایش قرار دهید

برای خرید سرور مجازی توجه کنید که پشتیبانی 24 ساعته واقعی خیلی مهم می باشد پس از جایی سرور مجازی خود را تهیه کنید که پشتیبانی 24 ساعت واقعی داشته باشند. همچنین باید سرور مجازی انتخاب کنید که در دیتاسنتری باشد که به کاربران و مخاطب سایت شما نزدیک باشد که ما در میزبان وب هاست پیشنهاد می کنیم سرور مجازی آلمان را انتخاب کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.