میزبانی وب چیست؟

میزبانی وب چیست؟


میزبانی وب چیست؟

میزبانی وب سرویسی است که به سازمان ها و افراد اجازه می دهد تا یک وب سایت یا صفحه وب را در اینترنت قرار دهند. میزبان وب یا ارائه دهنده خدمات میزبانی وب، کسب و کاری است که فناوری ها و خدمات مورد نیاز برای مشاهده وب سایت یا صفحه وب در اینترنت را ارائه می دهد. وب سایت ها بر روی رایانه های خاصی به نام سرور مجازی یا سرور اختصاصی میزبانی یا ذخیره می شوند.

هنگامی که کاربران اینترنت می خواهند وب سایت شما را مشاهده کنند، تنها کاری که باید انجام دهند این است که آدرس وب سایت شما ( دامنه ) را در مرورگر خود تایپ کنند. سپس رایانه آنها به سرور شما متصل می شود و صفحات وب شما از طریق مرورگر به آنها تحویل داده می شود.

اگر دامنه ندارید، شرکت های میزبانی وب به شما در خرید آن کمک می کنند. برای مشاهده تعرفه ثبت دامنه در میزبان وب هاست اینجا کلیک کنید.

ویژگی های اساسی یک سرویس میزبانی وب عبارتند از:

فضای دیسک

همه حساب های میزبانی وب دارای مقدار مشخصی از فضای دیسک هستند که می توانید برای ذخیره فایل های وب خود از آن استفاده کنید. توصیه می‌شود که تخمین‌هایی در مورد آنچه برای کارهای مختلف نیاز دارید داشته باشید – میزان فضایی که برای ایمیل‌ها، فایل‌های وب، پایگاه‌های داده و غیره نیاز دارید را بررسی کنید.

پهنای باند یا انتقال داده

اغلب ارائه دهندگان میزبانی وب بر روی سرویس های هاست خود پهنای باند نامحدود ارائه می کنند. پهنای باند مقدار داده ای است که می تواند در یک زمان منتقل شود.

مثال : اگر پهنای باند یک تونل بود، هر چه تونل بزرگتر باشد، اتومبیل های بیشتری می توانند از آن عبور کنند. سپس انتقال داده، تعداد خودروهایی است که در یک بازه زمانی معین، مثلاً یک ماه، مجاز به عبور از تونل هستند.

هرچه پهنای باند کمتری داشته باشید، بدون در نظر گرفتن تعداد بازدیدکننده، سرعت بارگذاری وب سایت شما کمتر می شود. بازدیدکنندگان باید منتظر نوبت خود باشند. هرچه انتقال داده کمتر باشد، بیشتر اوقات وب سایت خود را در دسترس نمی‌بینید زیرا به حداکثر مقدار مجاز داده برای انتقال رسیده‌اید.

دسترسی به FTP

پس از اینکه صفحات وب خود را در رایانه خود ایجاد کردید، باید آن فایل ها را به وب سرور خود منتقل کنید. فایل ها با استفاده از FTP به سرور منتقل می شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.