امنیت وردپرس در سال 1401 – کاری که ما برای محافظت از کاربران خود انجام می دهیم

امنیت وردپرس در سال 1401 – کاری که ما برای محافظت از کاربران خود انجام می دهیم


امنیت وردپرس یک موضوع فوق العاده مهم است.

وردپرس به عنوان محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا در سال 2022 میلادی ( 1401 شمسی ) می باشد، 45 درصد از کل وب سایت ها بر روی هاست وردپرس اجرا می شوند، مدیران سایت ها و سرورهای ارائه دهنده میزبانی وب با حملات مداوم هکرهایی روبرو می شود که سعی در یافتن نقاط ضعف آن دارند.

بزرگترین تهدیدات برای امنیت آن دائماً در حال تغییر می باشد و بسیار مهم است که از آنچه در حال وقوع است مطلع باشید.

مهم است که از حملات سایبری به وب سایت خود جلوگیری کنید زیرا ممکن است برای شما هزینه زیاد، از دست رفتن رتبه سایت شما را به همراه داشته باشد. وردپرس چندین نقطه ضعف دارد، اما شما باید بتوانید با درک پیچیدگی های احتمالی در وب سایت خود از خود محافظت کنید.

صبر کنید، آیا وردپرس یک CMS امن نیست؟

وردپرس یک پلتفرم امن است تا زمانی که بهترین شیوه های امنیتی را دنبال کنید. 97٪ از تمام موارد نقض امنیتی از افزونه های وردپرس می باشد، بنابراین خود CMS وردپرس آسیب پذیر نیست به شرطی که هاست وردپرس را از سایت ارائه دهنده خدمات میزبانی وب معتبری خرید کنید.

این مقاله بزرگترین مشکلات امنیتی وردپرس در سال 1401 را به شما ارائه می کند و آنچه میزبان وب هاست برای مقابله با آنها انجام می دهد را پوشش می دهد.

سیستم مدیریت محتوای منبع باز

به عنوان یک سیستم مدیریت محتوای منبع باز، وردپرس به طور کلی قابل تنظیم است. صدها تم از پیش ساخته و تعداد زیادی پلاگین برای استفاده در دسترس شماست. این باعث می شود که برای افرادی که دوست دارند وب سایت خود را سفارشی کنند جذاب باشد. 

هنگامی که وردپرس با آخرین وصله های امنیتی به روز نمی شود، ممکن است مشکلاتی ایجاد شود. بروز رسانی حاوی رفع آسیب‌پذیری می باشد – اگر کاربران با به‌روزرسانی‌ها همراه نباشند، خود را در معرض خطرات امنیتی قابل اجتناب قرار می‌دهند. 

کاربران میزبان وب هاست می توانند به روز رسانی خودکار وردپرس را در حین راه اندازی وب سایت از طریق نصب کننده میزبان وب هاست فعال کنند. ما از این طریق جلوگیری از بیشتر تهدیدات را آسان کرده ایم.

بد افزار

بدافزارها می توانند سایت شما را خراب کرده و مشکلات طولانی مدتی را برای شما و کاربرانتان ایجاد کنند. این نرم افزارها طراحی شده برای نفوذ به وب سایت ها و جمع آوری داده های حساس است. اغلب، بدافزار با سوء استفاده از حفره‌های امنیتی افزونه‌های قدیمی بدون اینکه مدیر سایت متوجه شود، در سایت‌ها ظاهر می‌شود . از آنجایی که بدافزار می تواند کدهای مضر را روی یک سایت قرار دهد و داده های کاربران را بدزدد، یک تهدید بزرگ است. 

کاربران میزبان وب هاست به یک اسکنر بدافزار دسترسی دارند تا بدافزار را در وب سایت ها شناسایی کنند. علاوه بر این، چندین فایروال برنامه های وب، حملات مخرب را مسدود و کاهش می دهند. ما دائماً اسکنر بدافزار خود را بهبود می‌دهیم تا مطمئن شویم وب‌سایت‌های کاربرانمان عاری از بدافزار باقی می‌مانند.

ورودهای غیرمجاز

همچنین به عنوان “حملات brute force” شناخته می شود، ورود غیرمجاز زمانی موفق می شود که هکرها با حدس زدن رمز عبور ضعیف به وب سایت دسترسی پیدا کنند. با استفاده از یک ربات، هکر میلیاردها ترکیب مختلف نام کاربری و رمز عبور را امتحان می کند و به دنبال اعتبار صحیح می باشد. این امر عملکرد وب سایت را کند می کند زیرا سرور تحت فشار درخواست ها قرار می گیرد.

ورودهای غیرمجاز بسیار رایج هستند زیرا دسترسی به صفحه ورود به سایت وردپرس بسیار آسان است. اکثر کاربران آن را سفارشی نمی کنند، بنابراین یافتن صفحه ورود به سیستم به سادگی افزودن /wp-admin یا /wp-login.php به انتهای آدرس وب سایت است. میزبان وب هاست راهنمایی و توصیه های زیادی در مورد دریافت رمز عبور ایمن و نحوه ذخیره ایمن آن ارائه می دهد. 

حملات DDoS

سرورها منابع محدودی دارند. اگر وب سایت شما به طور ناگهانی بازدیدکنندگان زیادی دریافت کند، سرور ممکن است با فشار زیادی روبرو شود و این خود باعث می شود سایت شما با مشکل زیادی روبرو شود و کاربران نتوانند به سایت شما دسترسی داشته باشند. 

حمله (DDoS) یک تهدید امنیتی رایج برای سایت های وردپرسی است. این اساساً تلاشی برای غلبه بر سرور شما است، به طوری که هزاران آدرس IP به طور همزمان از وب سایت شما بازدید می کنند. 

خوشبختانه، حملات DDoS را می توان متوقف کرد. زیرساخت شبکه قوی میزبان وب هاست تضمین می کند که وب سایت شما می تواند هر گونه حمله ای را تحمل کند. علاوه بر این، کاربران میزبان وب هاست می‌توانند CloudFlare را راه‌اندازی کنند، یک سرویس کاهش DDoS که برای محافظت از منابع خارجی اختصاص داده شده است.

حفظ امنیت سایبری شما ضروری است

شما اکنون در مورد بزرگترین تهدیدات امنیت سایبری که سایت‌های وردپرس در سال 1401 با آن مواجه هستند به‌روز هستید. همانطور که اشاره کردیم، حفظ امنیت لازم است پس هر روز بخشی از وقت خود را به حفظ امنیت سایت خود اختصاص دهید.

در میزبان وب هاست، برای محافظت از کاربران خود در برابر حملات، تمام تلاش خود را می کنیم. ما مطمئن می شویم که روند تقویت وب سایت شما تا حد امکان آسان باشد تا بتوانید وقت خود را صرف امور مهم کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.